Į viršų

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Sveiki, Svečias
Prisijungimo vardas: Slaptažodis: Prisiminti mane
  • Puslapis:
  • 1

TEMA:

Įdomus reikšninys 2021-08-14 09:24 #2884

  • Evaldas 66
  • Evaldas 66 avataras Topic Author
  • Offline
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Žinutės: 733
  • Gauta padėkų: 62
Mačiau įdomų reiškinį, štai foto:

Šis paveikslėlis svečiams nerodomas.
Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.



Šis paveikslėlis svečiams nerodomas.
Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.



Fotografuota Šventojoje į Palangos pusę Šeštadienis. 14. Liepa. 2021 laikas. 08.03 +0200

Antra nuotrauka priartinta ir tiksliai ką matė mano akys. Pirma toliau nuo realybės, ką matė mano akys.

Please Prisijungti or Sukurti sąskaitą to join the conversation.

Įdomus reikšninys 2021-08-17 18:46 #2894

  • Evaldas 66
  • Evaldas 66 avataras Topic Author
  • Offline
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Žinutės: 733
  • Gauta padėkų: 62
San IL nieko neatsako. Jis čia pas mus nusimano astronomijoje.
Pamačius man tą mėnulį, pasirodė, kad kitas objektas jį dengė. Tai yra pamaniau, kad saulė. Bet tai neįmanoma. Mėnulis uždengė saulę ??? Tai, kad tada apšviečia mėnulį ? Tai yra tą pusę kurią mes matome .... Aš daugiau paaiškinimų neturiu. Realus vaizdas buvo, kad mėnulis uždengia mėnulį ...

Please Prisijungti or Sukurti sąskaitą to join the conversation.

Įdomus reikšninys 2021-08-18 11:08 #2898

  • rikas
  • rikas avataras
  • Offline
  • User is blocked
  • User is blocked
  • Žinutės: 1
  • Gauta padėkų: 0
O nėra čia tiesiog tas optinis reiškinys, kai, pavyzdžiui, žiūri į delčią, bet atrodo, kad matai viso mėnulio kontūrus (nors tai neįmanoma)? Tai čia gal tas pats?

Please Prisijungti or Sukurti sąskaitą to join the conversation.

Įdomus reikšninys 2021-08-18 17:07 #2899

  • Evaldas 66
  • Evaldas 66 avataras Topic Author
  • Offline
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Žinutės: 733
  • Gauta padėkų: 62

rikas parašė: O nėra čia tiesiog tas optinis reiškinys, kai, pavyzdžiui, žiūri į delčią, bet atrodo, kad matai viso mėnulio kontūrus (nors tai neįmanoma)? Tai čia gal tas pats?


Sveikas prisijungęs.
Nežinau. Iš vis supratimo neturiu. Pamačiau, atsinešiau telefoną ir fotkinau. Su mėnuliu jau antrą kartą ... :D Reikia, kad San iL pasižiūrėtu, kas tuo metu buvo toje vietoje. Jisai astronomijoje nusimano ... Žiūrint buvo keistas jausmas .... Atrodytu, kad akyse dvejinasi. Todėl ir fotkinau, aiškiausia matyt priartinus. Maždaug taip, pat, kaip matė akys :) O, šiaip supratimo neturiu .... gal koks halas .....

Please Prisijungti or Sukurti sąskaitą to join the conversation.

Įdomus reikšninys 2021-08-23 20:34 #2906

  • San IL
  • San IL avataras
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
  • Žinutės: 568
  • Gauta padėkų: 47
Sveiki,

O sakyk Evaldai, kaip tu čia būdamas lietuvoje nepaskambinai? :)

Kaip suprantu iš nuotraukų, matei pailgą mėnulį? Čia labiau meteorologinis-optinis, ne astronominis reiškinys.

Please Prisijungti or Sukurti sąskaitą to join the conversation.

Last edit: nuo San IL.

Įdomus reikšninys 2021-08-23 20:39 #2907

  • Evaldas 66
  • Evaldas 66 avataras Topic Author
  • Offline
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Žinutės: 733
  • Gauta padėkų: 62

San IL parašė: Sveiki,

O sakyk Evaldai, kaip tu čia būdamas lietuvoje nepaskambinai? :)

Kaip suprantu iš nuotraukų, matei pailgą mėnulį? Čia labiau meteorologinis, ne astronominis reiškinys.


Kad nepaskambinau, tai .... pakalbėsim. Aš ir šiaip paskambinti, galiu. Tik tu neatsiliepi.
Tiksliai mačiau, du objektus, vienas dengė kitą. Bent jau man toks vaizdas susidarė ...

Please Prisijungti or Sukurti sąskaitą to join the conversation.

Įdomus reikšninys 2021-08-30 01:05 #2911

  • San IL
  • San IL avataras
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
  • Žinutės: 568
  • Gauta padėkų: 47

Evaldas 66 parašė: Fotografuota Šventojoje į Palangos pusę Šeštadienis. 14. Liepa. 2021 laikas. 08.03 +0200
Antra nuotrauka priartinta ir tiksliai ką matė mano akys. Pirma toliau nuo realybės, ką matė mano akys.


Jeigu čia būtų tik foto, tai sakyčiau jis išsiliejo dėl per ilgos ekspozicijos ir tapo ovaliu.
Bet jeigu tai matyta plika akimi panašus vaizdas, tai realiai nelabai turiu paaiškinimo. Vienintelis paaiškinimas būtų atmosferos refrakcija (panašiai kaip leidžiantis saulei ji "susiploja"), bet pagal jo aukštį virš horizonto ir kad jis ovalus kampu, o ne horizontaliai, tai toks paaiškinimas atkrenta.

Tiek apie optiką ir atmosferą, tačiau su visa šita foto yra daug daugiau mistikos visai ne tame:

1. 2021 Liepos 14d mėnulio fazė buvo jaunatis - vos 4 mėnulio diena. Mėnulis neturėjo būti pasiekęs net ketvirčio savo dydžio, pagal jo fazę. Nuotraukoje jis atrodo kaip pilnatis.
2. Liepos 14 buvo trečiadienis, o ne šeštadienis.
3. Laikas 08.03 (UTC+2), tai yra 9 ryto Lietuvos laiku. Tokiu metu saulė tą dieną jau buvo 30 laipsnių virš horizonto ir spigino, kepino ir karštis varė visus iš proto. O nuotrauka tamsi, fotografuota arba labai vėlai vakare arba labai anksti ryte. Todėl nurodytas laikas negali būti teisingas.
4. Taip pat, tokiu metu, mėnulis buvo Šiaurės Rytuose, žemiau horizonto ir patekėjo tik po geros valandos. Todėl fotkinant nuo Šventosios į Palangos pusę (Pietų kryptimi) jo nufotkinti niekaip nebuvo įmanoma.

Pirmiausią šitą mistiką išspręskim :)

rikas parašė: O nėra čia tiesiog tas optinis reiškinys, kai, pavyzdžiui, žiūri į delčią, bet atrodo, kad matai viso mėnulio kontūrus (nors tai neįmanoma)? Tai čia gal tas pats?

Sveikas prisijungęs Rikai, toks dalykas yra įmanomas - kai skaidri atmosfera, nuo žemės atsispindėję saulės spinduliai šiek tiek apšviečia mėnulį pakartotinai ir priartinus tokį mėnulį teleskopu tikrai matomas visas mėnulis ir net jo krateriai, net jam nebūnant pilnaties fazėje.
Pasigrožėkite, mėnulis jaunaties fazėje, matomas su visu disku:

Šis paveikslėlis svečiams nerodomas.
Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Please Prisijungti or Sukurti sąskaitą to join the conversation.

Last edit: nuo San IL.

Įdomus reikšninys 2021-08-30 19:40 #2912

  • Evaldas 66
  • Evaldas 66 avataras Topic Author
  • Offline
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Žinutės: 733
  • Gauta padėkų: 62
Netikslumai, įdomu, kaip pasikeitė nuotraukos info ... Aš nukopinau nuotraukos info ir tiek. Originalų neliko, tik visos nuotraukos google nuotraukose. Telefoną pakeičiau, todėl viską palikau tik google nuotraukose. Gal google iškraipė info. Esmė, tą, kad Švenotjoje buvau 4 dienas, 20 liepos atvažiavau, 24 išvažiavau vakare, nuotraukos darytos apie 22- 23 dieną, vakare nuo 21 iki 22 val maždaug.
Mėnulis nepailgas, gal nuotraukose matosi pailgas, o šiaip jie man atrodė kad du objektai, dengiantys vienas kitą. Net šmėstelėtojo mintys, kad tarp žemės ir mėnulio atsirado saulė .. Nes abudu švietė ... tik po poros sekundžių supratau, kad visiška nesąmonė. Nuotraukose niekada realiai neužfiksuosi, tai ką matei ...... O, aš dar kartą patikrinsiu nuotraukų info ....

Aš padariau klaidą kopijuodamas. Štai info :

Šis paveikslėlis svečiams nerodomas.
Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Please Prisijungti or Sukurti sąskaitą to join the conversation.

Last edit: nuo Evaldas 66.
  • Puslapis:
  • 1

Turi komentarų? Laukiame jų mūsų diskusijų forume!

Visos teisės saugomos © 2024 Ufologija.lt Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką Ufologija.lt administratoriaus sutikimą.