Į viršų

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Sveiki, Svečias
Prisijungimo vardas: Slaptažodis: Prisiminti mane

TEMA: NSO – visiškai realus dalykas, sako mokslininkai

NSO – visiškai realus dalykas, sako mokslininkai 2019-06-09 18:22 #2049

 • San IL
 • San IL avataras
 • Offline
 • Administratorius
 • Žinutės: 514
 • Gauta padėkų: 45
Lrytas.lt radau straipsnį (parengta pagal "Live Science")
lrytas.lt parašė:

NSO – visiškai realus dalykas, sako mokslininkai

NSO – visiškai realus dalykas, teigia mokslininkai. Tačiau NSO nereiškia, kad jis yra nežemiškos kilmės.

NSO reiškia bet kokį skraidantį objektą, kurio stebėtojas negalėjo atpažinti. Kaip, pavyzdžiui, neseniai aprašyti JAV Karinių jūrų pajėgų pilotai, kurie užfiksavo neatpažintus objektus mokomųjų manevrų metu ir buvo arti susidūrimo su jais.

Priminsime, kad šiuo metu „History Channel“ rodomame seriale „Unidentified: Inside America's UFO Investigation“ du pilotai pasakoja, kaip juos viršgarsinio skrydžio metu sekė NSO, nepaliekantys jokių kuro pėdsakų – dėl ko pilotai spėjo, kad tai yra kažkokia slapta nauja ir pažangi variklių technologija.

Tačiau JAV Gynybos departamentas neskuba skelbti šių atvejų kontaktais su nežemiškomis esybėmis – bet mokslininkai pripažįsta, kad reikia gerai išnagrinėti, rašo „Times“.

Proziška prigimtis

Šiems NSO atvejams gali egzistuoti visiškai proziški paaiškinimai, sako SETI instituto vyresnysis astronomas Sethas Shostakas. Jis atkreipia dėmesį, kad visi šie susidūrimai su NSO įvyko toliau nuo kranto, o krantų regionai yra vieta, kuriuos nėra netikėta vieta, kur galima konkuruojančių valstybių žvalgybinių priemonių, nes giliau JAV jas būtų lengviau aptikti ir identifikuoti.

Jis taip pat pastebi, kad atsižvelgiant į „Times“ papasakotą istoriją, pilotai pradėjo pastebėti NSO po to, kai buvo atnaujintos jų lėktuvų radarų sistemos. Tad visa tai gali būti ir kokia nors radaro programinės įrangos ar techninio instrumento klaida.

„Kiekvienas, naudojantis „Microsoft“ programinę įrangą, žino, kad kiekvieną kartą atlikus atnaujinimą, visada išlenda kokios nors problemos“, – komentuoja astronomas.

Tokį argumentavimą pagrindžia ir dabartinė UFO tendencija pažangių instrumentų ekrane atrodyti kaip burbuliukai arba neryškūs vaizdai – o ne kaip tiksliai apibrėžti objektai, kaip mobiliųjų telefonų nuotraukose.

„Užfiksuoti vaizdai kažkaip visada atsilieka nuo mūsų turimų technologijų. O štai ateiviai kažkaip visada spėja pažingsniui su naujausiomis technologijomis“, – ironizuoja mokslininkas.

Sveikas protas taip pat neleidžia sutikti su nežemiškų būtybių teorijomis. Jei šie NSO – nežemiškos kilmės, tai ką tiksliai jie čia daro? Kokiu tikslu jie čia atsiųsti per kosmoso tolius, kad pasiblaškytų apie naikintuvus ir paerzintų jų pilotus?

„Jei ateiviai tikrai lankosi Žemėje, tai jei yra patys geriausi įmanomi svečiai, nes absoliučiai nieko nedaro – tik zvimbauja aplinkui. Jie nesikiša į klimato kaitą, nevagia mūsų molibdeno“, – komentuoja S.Shostakas. Tačiau jis sutinka, kad toks skepticizmas neturėtų visiškai atmesti svetimos gyvybės galimybės.

Kosmosas - didelis ir platus

Be to, jis taip pat džiaugiasi naujai priimta JAV Karinio jūrų laivyno politika, skatinančia pilotus pranešti apie pastebėtus NSO – tai nuo reiškinio nubraukia vadinamąją „folijos kepurėlių“ stigmą, esą tai tėra tik neadekvačių žmonių ir sąmokslo teoretikų daržas.

Galiausiai, mes per paskutinįjį dešimtmetį sužinojome, kad mūsų Paukščių tako galaktikoje yra pilna gyvybei potencialių planetų. Pavyzdžiui, NASA „Keplerio kosminio teleskopo“ stebėjimai rodo, kad iš 200 mlrd. galaktikos žvaigždžių bent 20 proc. gali turėti uolines planetas, skriejančias gyvybei tinkamoje zonoje, kur gali egzistuoti skystas vanduo.

Taigi, nors tikimybė, kad kuris nors užfiksuotas NSO buvo nežemiškos kilmės ir itin maža, nėra beviltiška tikėtis, kad kosmose egzistuoja protinga gyvybė. Galų gale, Sethas Shostakas juk tą ir daro – klausosi iš kosmoso atsklindančių signalų, tikėdamasis aptikti nežemiškos gyvybės pėdsakus.

Parengta pagal „Live Science“.

Nurodoa: www.lrytas.lt/it/ismanyk/2019/06/08/news...kslininkai-10650445/

Man šitas straipsnis nepatiko. Prasti argumentai. Pacituosiu eilutę:
Sveikas protas taip pat neleidžia sutikti su nežemiškų būtybių teorijomis.

Sveikas protas kaip tik neleidžia sutikti su idėja, kad šioje beribėje ir bekraštėje visatoje (ir mūsų galaktikoje) mes esame vienintelė , na protinga tai nepavadinsi, bet sakykim, technologinė gyvybė.

Skeptikai sako - gal gyvybė kitur ir egzistuoja, bet iki mūsų atskristi negali. O aš atkirsčiau, kad mums trūksta dar tik kokių 20-50 metų iki tarpplanetinių kelionių ir kokių 200-500 metų iki tarpžvaigždinių. Tai ne taip ir nerealu atsižvelgiant į mūsų technologinį progresą (aišku jei nepadarysim patys kokių kataklizmų).
Paskutinis taisymas: 2019-06-09 18:23 nuo San IL.
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.

NSO – visiškai realus dalykas, sako mokslininkai 2019-06-10 21:13 #2052

 • inkognito
 • inkognito avataras
 • Offline
 • Auksinis narys
 • Žinutės: 270
 • Gauta padėkų: 33
Nu nežinau tai ką atsakytų mokslininkai į mano atvejį kai aš iš kokio 50 m atstumo regėjau Nso rutulio formos su iliuminatoriumi,su juo diskutavau geras kokia 15 minučių ir netgi gavau dovanų implantą į pirštą? Jau nekalbu apie 1974 metų atvejį,kurio metu man buvo ištrinta atmintis,o šiuo atveju netgi atminties man ištrinti niekas nesiteikė,o atvirkščiai pažadino atsiminimus apie 1974 metų įvykius... Juokingi debilai tie mokslininkai su savo skeptiškumu,galima pagalvoti, kad aš turiu kokios nors asmeninės naudos, kad tai pasakoju?Praktiškai turiu patyčias daugumoje ir tai visas biznis,net monkei toks netiktų.Nu bet tikiu kad žmonės protingi todėl ir papasakoju,o šiaip tai geriausiai būtų apie tai niekam nei nepasakoti. Bet gali kalbėti ka tik nori jie tikrai yra visai šalia mūsų ir anksčiau ar vėliau visas šitas reikalas išlys į dienos šviesą.
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.

NSO – visiškai realus dalykas, sako mokslininkai 2019-06-11 02:06 #2053

 • San IL
 • San IL avataras
 • Offline
 • Administratorius
 • Žinutės: 514
 • Gauta padėkų: 45
Pritariu. Kad ir tie mokslininkai, nežinau iš kur jie tokių traukia. Su kuo man teko kalbėti apie šitus dalykus dar niekas nepalaikė klausimų šiomis temomis nerimtais. Greičiau net priešingai.
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.

NSO – visiškai realus dalykas, sako mokslininkai 2019-06-11 11:40 #2054

 • inkognito
 • inkognito avataras
 • Offline
 • Auksinis narys
 • Žinutės: 270
 • Gauta padėkų: 33
Bet ar jūs nors įsivaizduojate, kaip aš jaučiuosi skaitydamas tas jų nesąmones,kai patys tie mokslininkai šiame klausime būdami absoliučiais kvailiais,kvailina tokius žmones, kaip kad aš ,teigdami, jog kvailiai esame mes, o ne jie? Na parašytų tiesiog, kad mokslui konkretūs faktai nežinomi ir viskas,o čia rašo kad pats loginis mastymas sako kad to negali būti... Tada kai aš tikrai žinau, kad tai yra ir tai žinau ne aš vienas.
Loginis mastymas teigia priešingai jeigu iš niekur atsiradome mes žmonės ant šito grumstelio skriejančio begaliniame erdvės laike,aplink branduoliniu reaktoriumi pavirtusiu koncentruotų dujų kamuolį,tai gali būti bet kas ir bet kur. jeigu visos žvaigždės atsirastų vienu metu ir visos planetos vienu metu pradėtų vystyti tada būtų galima teigti jog visos civilizacijos dar yra mūsų lygio ir šansų nukeliauti iki mūsų neturi niekas.Tačiau yra civilizacijų pergyvenusių iki dešimties žvaigždžių gyvenimų ir puikiai dar ir šiandien tarpstančių begaliniame kosmose,sumaniai keičiančių savo dislokacijas pasikeitus sąlygoms. Mes pagal juos dar tebesame tik kudikiai, kuriems pastoviai reikia keisti prikakotus pampersus. Kalbu apie mūsų planetą ir jos gamtą.
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.
Jums padėkojo šie nariai: Pastabi

Turi komentarų? Laukiame jų mūsų diskusijų forume!

Visos teisės saugomos © 2020 Ufologija.lt Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką Ufologija.lt administratoriaus sutikimą.