Ufologinė informacija apie neįprastus skraidančius objektus paprastai gaunama atsitiktinai ir žmonės tokių kontaktų specialiai neieško, tačiau yra organizacijų, kurioms informacijos rinkimas ir žvalgyba yra pagrindinis darbas. Tam jie turi finansavimą, personalą, specialistus ir reikalingą techninę įrangą, todėl yra daug geriau pasirengę medžioti NSO. Tai vestų prie išvados, kad šios organizacijos ufologijos entuziastams turėtų būti tikra ufologinės informacijos aukso gysla.

  Iškyla vienintelė problema, kad žvalgybiniai duomenys slapti, nes turi jautrios agentūriniams tinklams informacijos, todėl visuomenei nerodomi. Tačiau retkarčiais tokios informacijos paviešinama, ypač JAV, kur veikia „Informacijos laisvės aktas“ (Freedom of Information Act – FOIA), pagal kurį privačių gyventojų prašymu turi būti viešinami slapti dokumentai, jeigu tai tiesiogiai nekenkia specialiosioms tarnyboms. Viena tokių organizacijų yra NSA (Nacionalinio Saugumo Agentūra), kuri užsiima užsienio vyriausybių ir savo piliečių elektronine žvalgybą (SIGINT), arba kitaip pasiklauso pokalbius ir periminėja komunikacijas.

  Kai kurie darbo metu gauti dokumentai susiję su NSO. Iš tų dokumentų matosi, kad neatpažintų skraidančių objektų problema laikoma rimta, net keliančia pavojų JAV nacionaliniam saugumui, tačiau jų supratimas vaizduojamas ne geresnis negu privačių NSO tyrėjų. Ši situacija keista, bet gali būti, kad dokumentų rašymo metu tik toks supratimo lygis ir buvo arba paviešintų dokumentų autoriai buvo žemo rango ir neturėjo leidimų dirbti su itin slapta agentūros informacija.

  Vienas iš 2005 m. paviešintų dokumentų vadinasi „NSO hipotezė ir išlikimo klausimai“. Jame siūlomos penkios NSO hipotezės, tačiau nė viena jų rimtai nepagrindžiama. NSO pranešimai, pasak dokumento, gali būti 1) apgaulė, 2) haliucinacijos, 3) natūralūs reiškiniai, 4) slapti moksliniai projektai, ir 5) nežemiškų civilizacijų aparatai. Mano manymu, tai ne tiek galimos paaiškinimo hipotezės, kiek visas įmanomas atvejų spektras, vienoje situacijoje turintis vieną interpretaciją, o kitoje – kitą. Kitaip sakoma, įmanomi visi atvejai.

  Kitame dokumente, kuris vadinasi „NSO ir žvalgybų bendruomenės aklumas neįprastai ar apgaulingai informacijai“, glaustai aptariama žmogaus psichologija susidūrus su neįprastais reiškiniais, kurie gali būti keisti, labai keisti ir siaubingi. Iš pradžių sąmonė kurį laiką reiškinį stebi objektyviai, tačiau suvokusi jo keistumą, patiria šoką. Siekdamas apsiginti nuo patiriamo streso, žmogus įjungia savo vaizduotę ir pradeda kurti išgalvotus racionalizuotus paaiškinimus. Sukūręs saugią reiškinio interpretacija, žmogus kurį laiką vėl stebi objektyviai, jeigu vėl gaunama grėsminga informacija, žmogus dar kartą patiria šoko būseną. Tuo atveju, kai kontaktas pasiekia maksimalaus siaubo būseną, žmogus gali: 1) apalpti ir prarasti atmintį, informaciją paslėpdamas pasąmonėje, 2) gali būti toks sukrėstas, kad žlunga visas įprastinis pasaulėvaizdis ir žmogus išsigelbėjimo ieško Dievo idėjoje, patiria religines būsenas.

  Pirmu atveju, prisiminimai gali laikui bėgant sugrįžti arba būti atgaminti hipnozės ir kitų terapijos priemonių pagalba. Kitu atveju, žmogus gali tapti labai religingu, psichologinio prieglobsčio ieškodamas aukštesnės būtybės idėjoje. Tokios reakcijos dažnai ištinka, kai kontaktuotojas yra paprastas žmogus, tačiau neretai panašus psichologinis mechanizmas gali užvaldyti ir tarnautoją. O tai gali būti pavojinga, nes neteisinga NSO fenomeno interpretacija gali turėti katastrofinius padarinius žmonijai, ką įrodo daugybė istorinių pavyzdžių, kai neteisingai interpretavus situaciją, valstybių ir organizacijų lyderiai patirdavo triuškinantį pralaimėjimą, įsibrovus priešo pajėgoms naudojant nestereotipines taktikas.

  NSA dokumento autorius pateikia daug istorinių pavyzdžių ir daro išvadą, kad šį reiškinį privaloma tirti, nes jis gali kelti didelį pavojų nacionaliniam saugumui. Kitaip sakant, pripažįstama milžiniška mėgėjiškos ir profesionalios ufologijos svarba. Medžioti NSO gali būti įdomus užsiėmimas, kai kam tai yra laisvalaikio pramoga, tačiau tikrovėje – tai rimtas darbas, kuris gali būti net pavojingas, nes nežinai su kuo gali tekti susidurti. Tai pavojingų paslapčių ir sąmokslų pasaulis, į kurį pasinėrus žlunga visos fasadinės iliuzijos ir tikrovė pamatoma per visą, tikrą jos gelmę tokia, kokia yra iš tikro.

  Visa tai supratus, ufologo gyvenimas tampa misija, skirta nutraukti apgaulės šydą nuo pasaulio ir parodyti kas už jo paslėpta nuo žmonių akių.

Šaltiniai:

1. http://www.theblackvault.com/documentarchive/ufos-the-national-security-agency-nsa-collection/

2. http://documents.theblackvault.com/documents/ufos/nsa/ufo_hypothesis.pdf

3. http://documents.theblackvault.com/documents/ufos/nsa/ufo_ic_blind_spot.pdf

 

Straipsnio autorius - Klajūnas