Į viršų

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Kalbina Evaldas Milaševičius (ufologija.lt)

   Labas Lukai. Noriu paklausti apie senus laikus, kai dar neturėjome interneto, kai telefonai buvo laidiniai ir televizoriai – juodai balti. Kaip tais laikais buvo renkama informacija apie ufologines naujienas?

   Gal tai pasirodys keista dabar, bet nemažai pranešimų buvo publikuojama ir periodinėje spaudoje, tiek lietuviškoje, tiek visos buvusios TSRS (SSSR) mastu. Tam tikrais laikotarpiais, pav. apie 1989 m. straipsnių ufologine tematika pasirodydavo galima sakyt reguliariai ir dar gi pagrindiniuose ypač populiariuose laikraščiuose, kaip kad „Vakarinės naujienos“ ar „Lietuvos ryte“.  Tuomet ir nebuvau sąmoningai besidomintis, bet būtent tokie straipsniai neleido šios temos pamiršti. Tačiau atsiradus ir įsigalėjus internetui įvyko tikra informacinė revoliucija.


   Ar teko girdėti apie radijo mėgėjus, kurie „sugaudavo“ kosmonautų (dabar astronautų) pokalbius su Žeme apie matytus neatpažintus skraidančius objektus? 

   Tai labai įdomus priminimas, mažai teko tyrinėti tokius duomenis, bet sritis manau yra be galo įdomi, kiek pamenu taip nutiko NASA skrydžių į Mėnulį atveju, greičiausiai visos kosminės programos laikotarpiu ir ne tik JAV, bet ir kitose šalyse. Ryšio priemonės buvo juk dar pakankamai primityvios, o „Žemės kontrolės“ (Ground control) komunikacija su astronautais vyko keliais dažniais, kaip teigiama, vienas buvo oficialus, girdimas visiems, kitas, ar keli – įslaptinti.

   Galbūt gaudavai kokios nors informacijos iš užsienio? Priminsiu skaitytojams, kad tais laikais, apie kuriuos kalbame, buvo geležinė uždanga nuo vakarų pasaulio. 

   Minimu laikotarpiu – neteko. Bet ir mano susidomėjimas dar buvo menkokas tuo metu, tad objektyviau nelabai galėčiau įvertinti, visgi mano nuomone visos žinios šia tema buvusioje TSRS teritorijoje iš esmės kaupėsi iš gandų, publikacijų spaudoje ir „nutekėjusios“ liaudžiai karinės informacijos. Beje, tarnyba armijoje buvo priverstinė todėl joje „sudalyvo“ milijonai civilių piliečių, o iš tokio kiekio žmonių atsiras kas supratingai ar netyčia galės paslaptis išplepėti, kaip tai vadinama. Taip pat reikia įvertinti, kad butent TSRS mokslų akademijoje visai oficialiai buvo iškeltos drąsios senovės astronautų hipotezės ar Mėnulio, kaip dirbtinio kūno (gal būt ateivių erdvėlaivio) idėja. TSRS visgi buvo kosminė šalis, t.y. kalbos apie skrydžius į kitas planetas, kosmoso užkariavimą ir kt. buvo kasdieniu dalyku ir buvo visuotinai propaguojamos.

   Kaip manai, ar iš tiesų meniniai fantastiniai filmai tokie kaip „Angaras 18“ buvo pastatyti dėmesio nukreipimui nuo tikrųjų įvykių?

   O čia tai tikrai gerai priminei. Va kaip tik šis filmas man buvo tikriausiai pirmasis ufologine tematika. Ir tas suprantama, nes kaip tik jis buvo vienas pirmųjų tokios tematikos filmų labai anksti (gal apie 1980 m.) ir daug kartų rodytas buvusioje Tarybų Sąjungoje. Na, būtent „Angaro 18“ atveju tai lyg ir Roswell‘o ar pan. įvykių interpretacija ir taip, gal būt toks gan tikslus visos eigos pateikimas sąmoningas, tam, kad žiūrovo atmintyje nukritusio į Žemę NSO istorija taip ir liktų tik kaip prasimanymas, meninis filmas.

   Ar sutiktum su tokiu teiginiu: Saulės sistemoje vyksta nežemiškų kosminių laivų eismas, prilygstantis greitkeliui Vilnius-Kaunas?

   Oho, šauniai įvardinta, bet manau yra pagrindo taip manyti, sutikčiau.

   Kaip pakomentuotumei Edvino Raiso išleistą knygą „Prarastas kosmosas”, kurioje teigiama, kad Mėnulis yra okupuotas ir mes jame esame persona non grata? Taip pat – kito JAV astronauto Edgaro Mitchello teiginį – pastaruosius šešiasdešimt metų Žemę lanko ateiviai?

   Nesu susipažinęs su šia knyga, bet iš daugybės kitų šaltinių, tokių kaip buvusio solidaus NASA darbuotojo Richard C. Hoaglando knyga „Tamsioji misija: slaptoji NASA istorija ( Dark Mission: The Secret History of NASA) galima teigti, kad Mėnulyje (o taip pat ir Marse) atrasta (ir nuslėpta nuo plačiosios visuomenės) nemažai artefaktų, kurie negali būti gamtos sukurti. Kitaip tariant, tai būtų tiek ateivių apsilankančių ten šiais laikais pėdsakai ir veiklos požymiai, tiek paliudijimai, kad galbūt Žemėje kitados egzistavo techniškai pažangios civilizacijos, kurios sugebėjo skraidyti į artimas planetas. O mes žemiečiai dabar Mėnulyje esame nepageidaujami, kaip teigiama, todėl, kad esame dvasiškai nesubrendę tapti kosmine civilizacija – mūsų planetoje vyksta tarpusavio karai, klesti turtinė nelygybė, gyventojų dauguma ekonomiškai įkalinta ir t.t. 
   O taip, JAV astronautų pareiškimai, mano nuomone, yra vieni įspūdingiausių, ir labai užtikrinti, nes panašiai teigia ir Gordon Cooper, ir Buzz Aldrin, o kas dar svariau galėtų paliudyti? Šie žmonės, Apollo misijos dalyviai tai jau turėjo prieigą prie informacijos šaltinių, pagaliau kokia jų patirtis.

   Ar, tavo nuomone, labai nusišnekėčiau jeigu teigčiau, kad žemės planetos vyriausybės (ar jų spec. tarnybos) jau seniai bendradarbiauja su nežemiškos kilmės atstovais? Kaip manai, kokia tikimybė, kad ir Lietuvoje yra organizacijų kurios bendrauja su ateiviais iš kitų planetų?  

   Visai ne, kaip ten bebūtų tokių duomenų sukaupta iš ties gausiai, daugiausiai apeliuojama į JAV vyriausybę ir toks menamas sandėris gal būt sudarytas jau po II pasaulinio karo. Dažniausiai šis vyriausybės, ar slaptos frakcijos bendradarbiavimas siejamas su ateivių rase, gerai žinoma kaip grays – „grėjai“, „pilkieji“ arbai „zetos“.
Va Lietuvos atveju tai abejočiau ar tokių savarankiškai veikiančių organizacijų yra. Bet ar čia galėtų būti dislokuotas koks NATO padalinys ar bent atstovas, atsakingas už su NSO susietos informacijos kaupimą bei kontrolę, tai sakyčiau – visai tikėtina, taip.

   Šiandien mes jau turime spalvotus televizorius, išmaniuosius telefonus ir internetą, taip pat begalinius informacijos srautus. Ką galėtum patarti – į kokią informaciją verta atkreipti dėmesį ir kokią informaciją reikėtų ignoruoti?

   Iš ties, dabar jau retas kas neturi išmaniojo telefono kišenėje, kas veda prie to, kad NSO pasirodymų gali būt užfiksuota daugiau, nei bet kada. Tačiau technologijų išvystymas turi ir antrą pusę, - vaizdinė informacija nebeišgali būti užtikrintu paliudijimu, nes gali būti įmantriausiu būdu padirbta, suklastota neatpažįstamai. Mano nuomone, šiais laikais svarbą įgauna pasisakymai ir liudijimai buvusių slaptų tarnybų darbuotojų, mokslininkų, dirbusių pagal kontraktus slaptuose projektuose ir pan.. Jų atsiskleidžia vis daugiau, kas logiška, nes nuo tokių įvykių kaip Roswell‘o saga praėjo jau tikrai daug laiko, jubiliejiniai 70-šimt metų. Tiesiogiai su tokiais įvykiais susieti išlikę žmonės jau garbiame amžiuje ir neturi ko prarasti, gali pagaliau atsiskleisti. Taip pat svarbūs, jau daugelio šalių oficialiai išviešinti slaptų tarnybų dokumentai, susieti su NSO.


   Ar ufologija – paranormalu? Tikriausia ufologija lietuviškai turėtų būti „nsologija“?

   Va dėl pavadinimo tikrai, už klasikinį ufologija vis neatrandama labiau skambesnio, o lietuviškai iš vis sunku atrasti atitikmenis, arba jei sunkiai ištariami.
   Ufologija – pats terminas, sakyčiau, apibrėžia tiriamąją veiklą, savaime jos neverta vadinti paranormalia, juk mes nevadiname paranormaliu pvz. policijos inspektoriaus ar tardytojo darbo. Tačiau reiškiniai, su kuriais susiduria bet koks tyrinėtojas, gali atrodyti neįprasti ar neįmanomi, tačiau tame ir įdomumas.


   Lukai, parašei knygą „UNIVERSALI PAAUGLYSTĖ: įvadas į kosminį amžių“. Pasakysiu tiek, pradėjus ją skaityti kažkaip užburia ir nukelia kažkur...  Gal galėtum keliais sakiniais pristatyti savo knygą ufologija.lt skaitytojams?

   Labai ačiū už tokius atsiliepimus! Džiugu, kad ji tapo pastebėta. Daugumoje tai rinkinys straipsnių, dabar labai atnaujintų ar papildytų, anksčiau publikuotų legendinėje svetainėje www.nso.lt , bet taip pat yra naujų tekstų ir, pavadinkime, asmeninė istorija, kaip šios idėjos bei žinios atėjo, padarė įtaką mano paties gyvenimui. Dėl pastarosios buvo nemažai svarstymų, bet visgi nutarta įtraukti, tad ir knyga tapo netipiškai ufologinė. Taip pat, nemažai dėmesio bandžiau skirti ir ateivių tematikos atspindžiams pasaulio kultūros istorijoje.

   Ir pabaigai, standartinis klausimas: ką palinkėtum ufologija.lt svetainei ir jos komandai?

   Pirmiausia tai gyvuoti kuo ilgiau – džiugu, kad tokia svetainė yra, o tam reikia, kaip įsivaizduoju, ištisinių pastangų ir entuziazmo, tuo labiau kai Lietuvoje šios temos, sakyčiau, visad sunkiai skverbiasi. Tai ir toliau linkiu gerų jėgų, ištvermės ir naujų atradimų. Smagu, kad pasitinkate įvairius požiūrius ir ieškojimus, man garbė dalyvauti ir dėkui dar sykį.

   Ačiū už pokalbį.

   Ufologija.lt  talpins ištraukas iš Luko Devitos knygos „UNIVERSALI PAAUGLYSTĖ: įvadas į kosminį amžių“. Kas nenori laukti ištraukų, o perskaityti visą knygą, galite ją įsigyti čia: Universali paauglystė: įvadas į kosminį amžių

 

 

 

Turi komentarų? Laukiame jų mūsų diskusijų forume!

Visos teisės saugomos © 2024 Ufologija.lt Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką Ufologija.lt administratoriaus sutikimą.