Į viršų

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

   Garsusis astronomas ir astrofizikas, daktaras Frenkas Dreikas (dr. Frank Drake) dirbo radijo astronomu Green Bank’e, Vakarų Virdžinijoje. Jam iškilo klausimas – kaip mes galėtume numatyti, kiek galėtų egzistuoti protingų nežemiškų civilizacijų, su kuriomis galėtume užmegzti ryšį? 1961 metais jam gimė idėja, kaip tai būtų galima apskaičiuoti ir jis pristatė savo garsiąją “Dreiko lygtį”.

 

Skaityti daugiau: Garsioji Dreiko lygtis

  Ufologinė informacija apie neįprastus skraidančius objektus paprastai gaunama atsitiktinai ir žmonės tokių kontaktų specialiai neieško, tačiau yra organizacijų, kurioms informacijos rinkimas ir žvalgyba yra pagrindinis darbas. Tam jie turi finansavimą, personalą, specialistus ir reikalingą techninę įrangą, todėl yra daug geriau pasirengę medžioti NSO. Tai vestų prie išvados, kad šios organizacijos ufologijos entuziastams turėtų būti tikra ufologinės informacijos aukso gysla.

Skaityti daugiau: Ufologo misija

  Tai, kad mūsų saulės sistema nėra unikali visatoje – seniai įrodyta, nes aptikta daugybė žvaigždžių, aplink kurias skrieja panašios planetų sistemos. Nors gyvybė kitose planetose mokslo nėra įrodyta, manau, kad dar šiame šimtmetyje tai bus padaryta ir užmegzti vieši kontaktai su nežemiškomis civilizacijomis.

  Nepaisant to, kad faktų ne tiek daug, nors jų surenkama vis daugiau, apie gyvybę visatoje turime net atskirą mokslą, kuris šiuo metu spėlioja, kuria hipotezes, modeliuoja. Šis mokslas vadinamas astrobiologija, arba egzobiologija. Terminą egzobiologija 1960 m. sukūrė genetikas Joshua Lederberg, kuris vėliau buvo pakeistas į astrobiologiją. Šio mokslo tikslas – tyrinėti viską, kas susiję su gyvybės atsiradimu visatoje – jos formas, evoliuciją ir paplitimą kosmose.

Skaityti daugiau: Egzobiologijos svarba ufologijoje

  Yra pačios įvairiausios informacijos susijusios su nežemiškomis civilizacijomis ir jų technologijomis, kurios neva stebimos mūsų planetoje. Žmogui, kuris tik pradeda domėtis tokiomis temomis, gali būtų sunku susigaudyti ir atsirinkti, kas verta dėmesio, o kas ne. Neretas žmogus pasiklysta informacijų labirintuose pasirinkęs ne pačius geriausius kelius savo domėjimuisi. Norėdamas bent kiek padėti šioje srityje, siūlau paprastą, bet šiam tikslui gerai tinkamą modelį.

Skaityti daugiau: „Racionalumo“ privalumai ir trūkumai ufologijoje

  Žodis „telepatija“ visiems gerai žinomas, nors dauguma jį asocijuoja su moksline fantastika ar ezoterika ir nelaiko jos realiai egzistuojančiu reiškiniu. Šį žodį į vartojimą 1882 m. įvedė vienas iš draugijos „Society for Psychic Research“ įkūrėjų F. Myers; anksčiau šis hipotetinis reiškinys buvo vadinamas „minčių perdavimu“.

  Telepatija yra gebėjimas bendrauti mintimis, kuris rodo aukštesnį gyvūno arba dvasinės būtybės išsivystymo laipsnį, todėl natūraliai buvo pradėtas naudoti ufologijos kontekste kalbant apie ateivių gebėjimus. Ateivis įsivaizduojamas kaip labiau dvasiškai ir technologiškai pažengęs, ir į pažangių sugebėjimų sąrašą įprasta įrašyti telepatiją. Ši idėja pirmiausiai atsirado fantastinėje literatūroje, o paskui perėjo į ufologiją, kuri tvirtina užsiimanti realių kontaktų tyrimu.

Skaityti daugiau: Telepatija

  „Jeigu nežemiškos civilizacijos egzistuoja, kodėl mes jos dar neradome?“ – 1950 metais Nobelio laureatas fizikas Enrikas Fermis (Enrico Fermi) suformulavo savo garsųjį paradoksą. Nežemiško intelekto paieškos projektai (SETI) vyksta jau daugiau nei pusę amžiaus ir nors apčiuopiamų rezultatų jie dar nepasiekė, keletą kartų buvo atsidūrę išties arti. Štai keletas žinomiausių pavyzdžių.

Skaityti daugiau: Nežemiškos civilizacijos paieškos – kaip arti jau esame?

(Straipsnis paimtas iš Luko Devitos knygos "Universali paauglystė: įvadas į kosminį amžių")

Paleoastronautika suteikė unikalią galimybę sugrįžti į skirtingų amžių ir tautų
legendas, padavimus, iššaukiant visai kitus regėjimus, nei šiuolaikinis mokslas
kada nors leido sau pamatyti. Pirmą syk atsivėrė tokia laisva galimybė nauju
žvilgsniu atgaivinti senuosius tekstus, raštijos paminklus. Biblijinių pasakojimų
(plačiąja prasme) palikimas tapo gausių tyrimų sritimi, kaip kad Negyvosios jūros
rankraščiai ar apokrifinė „Enocho knyga“ - bene vaizdingiausiai ufologų
interpretuojama. Ir, kaip ne keista, įvedus į šiuos archaiškus tekstus kosmines
technologijas, pasakojimai iškart įgauna logišką prasmę. Paleoastronautikos
entuziastai išstudijavo ir visas kanonines Biblijos knygas, ypač Senąjį

Skaityti daugiau: Ateiviai senuosiuose gnostikų raštuose

  Kas yra ateivis – suprantame visi. Tai kitos planetos biosferoje išsivystęs arba sukurtas organizmas. Pagrindinė problema ufologijoje - nežemiškų protingų gyvybės formų lankymasis žemėje. Rimtai gilindamiesi į šią problemą, turime suprasti skirtingų planetų biosferos organizmų sąveikos dėsningumus. Tai supratę nesunkiai matysime, kad kontaktas – ne toks paprastas dalykas.

Skaityti daugiau: Karantinas

(Straipsnis paimtas iš Luko Devitos knygos "Universali paauglystė: įvadas į kosminį amžių")

Toliau pabandysime trumpai apžvelgti nežemiškas civilizacijas daugiausia
remdamiesi kontaktuotojų duomenimis bei senaisiais mitologiniais tekstais,
išskirdami jas pagal planetas, žvaigždžių sistemas ir civilizacijų gyvenimo pobūdį
- paminint matavimus, kuriuose tos būtybės apsireiškia, (akivaizdu, kad žemiečių
gyvenimo būdui tikrai svarbu ar būtybė turi ir fizinį kūną, ar egzistuoja tik
subtilesnėse plotmėse ir apsireiškia lyg holograma).
Teigiama, kad žvaigždė ar žvaigždžių sistema turi savo ypatybes (nors ne visos
žinomos), kai kurios jų, pagal legendinio SpiritWeb portalo duomenis, vadinamos
„žvaigždžių vartais“ (starry gateways) ar „vartų dariniais“ (doorway complex),

Skaityti daugiau: Ateivių civilizacijos

Turi komentarų? Laukiame jų mūsų diskusijų forume!

Visos teisės saugomos © 2019 Ufologija.lt Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką Ufologija.lt administratoriaus sutikimą.