Į viršų

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Taigi, kas įvyko Rendleshamo apylinkėse? Ankstyvą 1980 metų gruodžio 26 dienos rytą kariškiai, atliekantys tarnybą oro pajėgų bazėje, buvo išsiųsti į žvalgybą patikrinti, kas per keistos šviesos regimos Rendleshamo miške. Kariai pasakojo, kad atvykę į mišką jie pamatė keistą, trikampį objektą, kabantį ore. Tiesa dalis liudininkų teigė, kad objektas stovėjo ant žemės, remdamasis trimis ramsčiais, tad taip iki galo ir lieka neaišku ar objektas kabojo virš žemės ar ant jos stovėjo.
Patį objektą kariškiai apibūdino, kaip palyginus nedidelį, maždaug lengvojo automobilio dydžio. Du

karininkai prie objekto teigė priėję taip arti, kad vėliau galėjo gana tiksliai jį nupiešti. Negana to, jieteigė, esą objektą buvo net ir palietę. Kariškiai objektą stebėjo keletą minučių, po kurių jis lėtai pakilo aukštyn ir palengva manevruodamas tarp medžių, pajudėjo link netoliese esančios laukymės. Pasiekęs laukymę, NSO žaibišku greičiu pradėjo kilti aukštyn į dangų ir greitai išnyko iš kariškių akiračio.
Sekančią dieną kita kariškių grupė miške neatpažintą skraidantį. Šios grupės kurios gretose buvo ir karinės bazės vado pavaduotojas, JAV armijos pulkininkas Čarlzas Houltas. Kariškiai pasakojo, kad neatpažintas skraidantis objektas, kaip ir praeitos dienos įvykio metu, judėjo tarp medžių, o vėliau išskridęs į atvirą vietą pakibo maždaug pusantro metro aukštyje virš pievos. Kariškių teigimu objektas lėtai pulsuodamas švytėjo.Pakabėjęs porą minučių vienoje vietoje, NSO staiga pasidalino į penkis atskirus objektus, kurie greitai išnyko pakilę į naktinį dangų. Kariškiai pasakojo, jog vėliau pasirodė dar vienas NSO, kuris dideliu greičiu artėjo prie stebėtojų.

Šis objektas švytėjo raudona šviesa ir, negana to, kaitaliojo savo formą. NSO judėjo taip, lyg būtų žvalgęs teritoriją, bent jau taip jo judėjimą apipasakojo kariškiai.Priskirdęs prie kariūnų, objektas pakibo jiems virš galvų, o tada iš objekto ėmė sklisti šviesos spindulys nukreiptas į tą vietą kur stovėjo kariškiai. Taip pakabėjęs kelias akimirkas objektas akimirksniu pakilo aukštyn ir nuskrido nežinoma kryptimi.
Pulkininkas Čarlzas Houltas Didžiosios Britanijos gynybos ministerijai pateikė išsamų įvykio raportą. Vėliau žinia apie šį neatpažintą skraidantį objektą pateko ir į žiniasklaidos akiratį, tad atsirado daug versijų apie šį incidentą. Vieni teigė, jog tai buvo NSO, kiti manė, jog tai buvo meteoritas (juo labiau, jog tuo metu Anglijoje buvo stebimi meteorai), treti, kaip kad vietinis eigulys, manė, jog kariai galėjo matyti netoliese esančio miestelio Ofort Neso švyturio šviesas. Teorijų būta daug ir viena įdomesnė už kitą.
Čia norisi trumpam stabtelėti prie švyturio teorijos. Ji teigia, kad švyturio spindulys, šviesdamas pro medžių šakas, stebėtojui kuris nesugebėjo susivokti ką mato, jis iš ties galėjo atrodyti mistiškai (šią versiją tarsi patvirtina ir tai, jog objektas mirgėjo penkių sekundžių intervalais, kaip ir Ofort Neso švyturys). Tačiau pulkininkas Houltas prieštaravo švyturio teorijai, nes jis teigė žinąs kurioje pusėje yra švyturys, ir negalėjo suklysti, juo labiau, kad objektas buvo pakibęs ir virš karių. Nemenka dalis ufologų taip pat mano, jog šio incidento negalima paaiškinti švyturio šviesomis, čia remiamasi prielaida, kad pulkininkas yra pakankamai patikimas liudininkas.
Liudininkai taip pat pasakojo, jog įvykio vietoje medžiai buvo keistai apdegę, su keistomis horizontaliomis žymėmis, o žemėje, ten, kur buvo regėtas nusileidęs NSO, liko įspaudai (primenu, kad iki galo neaišku ar objektas iš tiesų buvo nusileidęs, nes čia liudininkų parodymai nesutampa). Apie tai pasakė ir skeptikai, kurie teigė, jog visiems šiems dalykams galima rasti racionalų paaiškinimą, jų manymu, horizontalios žymės gali būti paliktos kirvio. Įkirtimuose išsisunkė sakai. Įspaudai žemėje, gali būti zuikių pradėti kasti, bet palikti urveliai. Nors šitoks paaiškinimas, bent jau man atrodo pritemptas, tad norėtųsi kažko kiek rimtesnio.
Tiesa, dar viena įdomi detalė, kad pulkininkas Houltas su kareiviais išmatavo radiacijos lygį įvykio vietoje. Jo teigimu, radiacijos fonas gerokai viršijo normos ribas. Geigerio skaitiklio parodymai buvo nusiųsti į Didžiosios Britanijos gynybos ministerijos laboratoriją ir tada paaiškėjo, jog radiacija išties normos ribas viršijo septynis kartus. Tačiau radiacijos specialistai bandė užginčyti pulkininko Houlto surinktus duomenis, teigdami, jog nieko anomalaus čia nėra, nes tokie parodymai galėjo atsirasti ir sugedus Geigerio skaitikliui arba tiesiog dėl to, kad pulkininko Houlto naudotas prietaisas buvo senas ir taip pat galėjo rodyti klaidingus parodymus. Kaip ten buvo iš tiesų dabar jau ko gero neįmanoma pasakyti, bet tai davė peno ne vienai angliškojo Rosvelo konspiracijos teorija.
Didžiosios Britanijos gynybos ministerija nutraukė Rendleshamo bylą dėl duomenų trūkumo. Kita bylos nutraukimo priežastis buvo ta, jog ministerija čia neįžvelgė pavojaus nacionaliniam saugumui. Taigi, Rendleshamo miško incidentas ligi šiol iki galo neištirtas, tad kas ten įvyko iš tiesų, taip ir liko neatskleista, tačiau šis incidentas nenustoja audrinti tyrėjų įkarščio ir smalsuolių fantazijos.

 

Patiko straipsnis ?

 

Jai taip pasidalink, kad ir kiti matytu. Taip padėsi mums .

 

Ačiū !!!

 

 

 

Turi ką pasakyt ?

 

Komentuok , mes laukiam nuomonės iš tavęs !

 

Turi komentarų? Laukiame jų mūsų diskusijų forume!

Visos teisės saugomos © 2024 Ufologija.lt Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką Ufologija.lt administratoriaus sutikimą.