Į viršų

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

CŽV susidomėjo vienu Lietuvišku NSO atveju 1996 metais. Du patruliuojantys policijos pareigūnai – Laimis Kraujalis ir Jaunius Požėra netoli Nevėžio miestelio, Vilniaus rajone, apie pusvalandį stebėjo lėtai judantį, sferos formos, šviečiantį objektą, kuris kabėjo apie 20-30 metrų aukštyje virš žemės, pulsavo ir skleidė keistą garsą, panašų į elektrinį zvimbesį. Pareigūnai bandė prieiti arčiau objekto, tačiau nuėjus apie 50 metrų link jo, objektas staiga  pakilo į dangų ir dideliu greičiu nuskrido į Vilniaus pusę. Buvo pusė pirmos nakties, birželio 25 diena, 1996 metai.
 Iškart po įvykio į vietą atvyko “Aro” pareigūnai, nuodugniai ištyrė vietovę, matavo radiacijos foną, taip pat įrašė tą keistą garsą, kuris girdėjosi netgi po to, kai NSO buvo dingęs. Jie rado prispaustą žolės plotą, toje vietoje, kur buvo NSO. Komisaras Valentinas Juchnevičius oficialiai patvirtino, kad abu NSO liudytojai pareigūnai buvo stabilios psichikos ir sveiki.


 Šis įvykis buvo įrašytas įslaptintame CŽV archyve, kuris vėliau buvo išslaptintas. Taip pat apie šį įvykį rašė Kauno diena

, 2009-10-03 leidime, sraipsnio autorius Šarūnas Černiauskas. Žurnalistai mėgino surasti liudytojus, tačiau pasirodo, praėjus keliems metams po šio įvykio jo liudytojai staiga dingo ir niekam nepavyko jų surasti. Abu policininkai, taip pat ir komisaras paliko tarnybą. Buvo apklaustas tuo metu dirbęs Vilniaus rajono policijos komisariato viršininkas Josifas Kuzmickis, kuris dienraščiui patvirtino, kad V. Juchnevičius komisariate dirbo, tačiau jis esą dar 1999 m., praėjus trejiems metams po CŽV dėmesį patraukusių įvykių, paliko tarnybą policijoje. Anot komisariato vadovo, V.Juchnevičius iš policijos išėjo dėl pašlijusios sveikatos.

Toliau skaitykite apie mūsų tyrimą.


Mūsų tyrėjų grupė nutarė pasigilinti į šio įvykio detales. Pirma mūsų iškelta paaiškinimo versija – kad galėjo būti stebėtas kamuolinis žaibas. Patikrinome tos dienos orų sąlygas ir radome, kad tą naktį oro temperatūra buvo apie 15 laipsnių šilumos, atmosferos slėgis 1003 hPa, o kritulių registruota 2.6 mm, vadinasi tą naktį lijo vidutinio stiprumo lietus ir buvo sąlygos perkūnijai susidaryti, o taip pat ir kamuoliniam žaibui susidaryti.

 Yra aprašytų atvejų, kad kamuolinis žaibas skleidžia garsą, panašų į aprašytąjį. Žinoma, mes negalime teigti, kad stebėtas įvykis buvo kamuolinis žaibas, tačiau taip galėjo būti, sąlygos tam yra.

 Keistas pats pareigūnų dingimas, be to keista kodėl “Aro” pareigūnai reagavo į tokį įvykį ir net matavo radiaciją – tikriausiai tai ne pirmas atvejis, kada jie yra skubiai iškviečiami  tirti NSO fenomeno ir netgi puikiai žino kaip tai reikia daryti. Amerikoje panašiai elgiasi kariuomenė ir ten yra gaji konspiracijos teorija, kad valstybė slepia NSO fenomeną nuo žmonių pasitelkdama karines pajėgas, kodėl to negali būti ir Lietuvoje?

Šis dokumentas pasiekiamas CŽV archyvo internetinėje svetainėje

Dokumento lokali kopija:

Turi komentarų? Laukiame jų mūsų diskusijų forume!

Visos teisės saugomos © 2024 Ufologija.lt Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką Ufologija.lt administratoriaus sutikimą.