Į viršų

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Sąmokslo teorija apie visuotinę piliečių sąmonės kontrolę, ko gero yra labiausiai paplitusi tarp tikinčių sąmokslo teorijomis, jau nekalbant apie tai, kad psichinis sutrikimas, pasižymintis paranoja, sekimo pojūčiu ir kitomis šiai sąmokslo teorijai būdingomis ypatybėmis yra gana dažnas tarp psihiatrinių ligoninių pacientų. Sąmokslo teorijų kritikai ją dažnai vadina „Kepuraitės iš folgos“ vardu.

 


  Teorija teigia, jog vyriausybė (ar kokia globalaus sąmokslo organizacija, kaip kad Iliuminatai) vienokiu ar kitokiu būdu (spinduliais, vakcinomis ir t.t.) geba kontroliuoti piliečio sąmonę. Tie kas tiki šia teorija, gana dažnai teigia, jog girdi įsakmius balsus galvoje verčiančius daryti vienus ar kitus dalykus (tą patį teigė Džono Lenono žudikas Markas Čepmenas). Šią sąmokslo teoriją lydinti paranoja ir folijos kepuraitės jau seniai tapo kliše įvairaus pobūdžio filmuose. Negali iš tiesų žinoti, gal vyriausybė iš tiesų seka savo piliečių veiksmus, juo labiau, kad įvairiuose tinklapiuose laikas nuo laiko pasirodo vienas kitas straipsnelis apie tai kaip FTB seka piliečius per facebooką ar kitus socialinius tinklus. Čia žinoma kyla klausimas: kokią gi informaciją gauna vyriausybė matydama kokiomis nuorodomis dalinasi pilietis, kokius straipsnius jis skaito kokias nesąmones rašinėja ant savo sienos? Na kad šioks toks socialinių tinklų stebėjimas vyksta tai faktas, nes vėl gi, laikas nuo laiko pasirodo pranešimų apie tai kad koks nors nusikaltėlis ieškomas tarptautiniu mastu, per kvailumą susikėlė į facebook savo naujas nuotraukas iš Maldyvų kuriuose ir slepiasi.


   Tai kad vyksta globalus sekimas ir kontrolė, vis tik veikiausiai yra kiek perdėtas reikalas. Žinoma, negalime visu šimtu procentu atmesti kad kažkoks sekimas vyksta, o ir galų gale kontrolė. Kontrolė greičiausiai nevyksta apkrečiant vandenį specialiais preparatais ar siunčiant psichotronius spindulius, tai labiau vyksta per žiniasklaidą, formuojant viešąją opiniją, meluojant ir dezinformuojant, bet nuo tokios kontrolės labai gerai apsaugo sveikas protas ir kritinis mąstymas. Beliek tikėtis, kad Orvelo “1984” pranašystės niekada netaps realybe.

 

Gabrielius E. Klimenka

 

 

 

Turi komentarų? Laukiame jų mūsų diskusijų forume!

Visos teisės saugomos © 2024 Ufologija.lt Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką Ufologija.lt administratoriaus sutikimą.