Į viršų

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

  Mūsų dienomis nepaaiškinamų reiškinių pasaulyje išsikristalizavo kelios sritys, konspirologijoje vaidinančios dominuojantį vaidmenį. Ufologija iš jų yra žinomiausia, bet ji neišsemia visos įvairovės ir reikalauja terminų papildymo. Be neatpažintų skraidančių objektų (NSO) paplitę neatpažinto technologinio poveikio (NTP), neatpažinto psichologinio poveikio (NPP) reiškiniai, taip pat – nežinomos kilmės gyvybės formos (NKGF), su kuriomis vyksta tiesioginiai kontaktai.

  Šie terminai į anglų kalbą būtų verčiami taip: neatpažinti skraidantys objektai – unidentified flying objects (UFO); neatpažintas technologinis poveikis – unidentified technological influence (UTI), neatpažintas psichologinis poveikis – unidentified psychological influence (UPI), nežinomos kilmės gyvybės forma – unidentified life form (ULF).

  Skraidantys aparatai yra dideli, masyvūs ir gana lengvai fiksuojami paprastomis foto ir filmavimo priemonėmis, net jeigu dauguma jų turi maskavimosi galimybes. Nežinomos kilmės gyvybės forma, net susiliejusi su aplinka, būna tokia egzotiška ar turi neįprastų savybių, kad ją šiame kontekste lengva išskirti. Tačiau NTP ir NPP reiškiniai konspiracijų pasaulyje nėra taip tvirtai įsitvirtinę, nes šioje vietoje, be specialių technologijų, kurios žmonėms neprieinamos, paprastam žmogui užfiksuoti materialų apčiuopiamą įrodymą būna labai sunku. Kadangi šios temos diskredituojamos, jos lieka konspirologijos ir ezoterikos paraščiuose, pravardžiuojamos „šizofrenikų kliedesiais“, nors yra ufologijos tematikos sudėtinė dalis ar net atskiros didelės temos, kurios turi tą patį šaltinį kaip NSO – nežemiškas civilizacijas arba pažangius vietinius mokslo projektus.

  Ką tokioje situacijoje įmanoma padaryti? Paprasčiausias variantas – ieškoti kas už viso to stovi ir kelti egzotiškų technologijų, kurios slepiamos nuo visuomenės, supratimo lygį. Čia iškyla viešo mokslo problema – kiek galime juo pasitikėti. Turime turėti omenyje, kad pats pažangiausias mokslas kuriamas uždaruose, slaptuose projektuose, neretai naudojantis slaptu, gerai užmaskuotu juoduoju biudžetu, kurio tikrus šaltinius sunku atsekti. Tai kas šiuose projektuose vyksta apsaugota valstybine paslaptimi ir negali būti paviešinta jokiame viešame šaltinyje. Tai reiškia, kad viešose mokslinės literatūros duomenų bazėse apie tai, kas vyksta tokiuose slaptuose mokslo užkaboriuose nieko nerasime. Todėl, tas viešas, oficialus mokslas yra gana supaprastintas, iškreiptas ir neteisingas realaus mokslo vaizdas.

  Turime suprasti, kad mokslininkas yra valstybės tarnautojas, kuris priklauso griežtai organizacinei struktūrai ir tikrai nėra laisvas, negali veikti nepriklausomai nuo organizacijos, nerizikuodamas savo moksline ar tarnautojo karjera. Akivaizdu, kad NSO, NTP, NPP reiškiniuose naudojamos technologijos, kurios slepiamos valdžios nuo žmonių, o mokslininkai, dirbantys valdžiai, daro šioms technologijoms „stogą“, skleisdami dezinformaciją žemesnio rango visuomenėje.

  Vadinasi, toks supaprastintas ir išredaguotas mokslas tikrai nėra patikimas argumentas ir nėra informacijos šaltinis tiriant neįprastus reiškinius. Norint suprasti, kas vyksta, būtina peržengti tokią „nukenksmintą“ mokslo paradigmą, siekiant apsaugoti slaptų operacijų pasaulį. Tai nereiškia, kad turime neigti mokslinį metodą, jokiu būdu, tai reiškia, kad turime jį naudoti, bet privalome daryti savo nepriklausomas išvadas, nes oficialūs mokslo autoritetai to tikrai nepadarys, nes yra įsipareigoję saugoti valstybės paslaptis.

  Tokia veikla valstybei nenaudinga, bet ji naudinga visuomenei, kuri turi teisę žinoti, net jeigu valdžia to nenori ir neleidžia. Tai būtų planetinio masto konspiracijos atskleidimas, kurios autoriai sunkiai identifikuojami ir jos priežastys yra gana mįslingos, nors pati tema ne tokia „pavojinga“, kadangi nedaro įtakos valdžios stabilumui, visuomenės sanklodai, tik turi potencialą labai pakeisti žmonių mąstymą ir supratimo lygį, atskleidus naujų žinių apie kosmosą, Žemę, žmogų ir tikrovės sandarą. Nebent iš tikro būtų ką slėpti, ir už šios gražios „konspiracijos teorijos“ priedangos vyksta kas nors baisaus ir priešiško žmonijai, ko rodyti sąmokslininkai nenorėtų, baimindamiesi socialinio sprogimo.

  Konspirologijoje tai, kas galimai už visos šios uždangos stovi, aiškinama dviem versijomis: nežemiškų civilizacijų intervencija ir vadinamąja atsiskyrusia civilizacija, kuri išsivystė iš slaptų, juodųjų projektų, ir toli pralenkė įprastines technologijas. Imta kalbėti net apie slaptą kosminę programą (SKK). Vadinasi galime turėti reikalą ne vien su ateiviais, bet ir su žmonėmis, kurie įgiję ateivių lygio technologijas, bet nesidalina jomis su žmonija. Kita vertus, turime pripažinti ir tokią galimybę, kad ši atsiskyrusi civilizacija atsirado dėka kontakto, apie kurį mums nebuvo pranešta. Atsiskyrusios civilizacijos (breakaway civilization) įvedė Richard Dolan savo dvitomėje knygoje „UFO and the National Security State“ („NSO ir nacionalinio saugumo valstybė“, 2000 m. – pirmas tomas, 2009 m. – antras tomas). Joje puikiai atskleistas JAV saugumo struktūrų sąmokslas slėpti nuo visuomenės tikrus NSO fenomeno paaiškinimus, skleisti dezinformaciją visuomenėje ir sistemingai iškraipyti įvykių versijas, siekiant laikyti visuomenę nežinojime.

  Šaltiniai:

Straipsnio autorius - Klajūnas

Turi komentarų? Laukiame jų mūsų diskusijų forume!

Visos teisės saugomos © 2024 Ufologija.lt Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką Ufologija.lt administratoriaus sutikimą.