Į viršų

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

 Ufologija.lt komandą užplūdo pranešimai apie pastebėtus neįprastus reiškinius Lietuvos danguje - skrendančių vieną paskui kitą objektų grandinėlę, išnyrančią vienoje dangaus vietoje ir gražioje rikiuotėje skrendančią dangumi. Laimė, tam yra paaiškinimas.


Ištaukos iš pranešimų:

"Atsirasdavo maždaug viduryje dangaus ir vienas paskui kito skrido link horizinoto"

"Atsiradus vienai švieselei, po jos išnirdavo kita ir taip atsirado jų dauybė"

"Iš taško A į taška B skrido vienas paskui kitą labai idealia trajektorija"

"Ilga linija objektų, skrendančių greičiau nei lėktuvai"

 Galbūt ir jūs matėte ką nors panašaus?

 Daugiausiai šių pranešimų pasirodė 2019 metų rudenį - žiemą.

 Tai ką matė šie žmonės yra firmos "SpaceX", kuriai vadovauja žinomas inovatorius Elon Musk, palydovų sistema "Starlink", kurios tikslas - palydovinio interneto ryšio paslauga.

 "Starlink" projektas startavo 2019 metų gegužės mėnesį ir kas dvi savaites į kosmosą pakelia savo palydovus. Šiuo metu (2020 sausio mėn) jų jau yra 182. Po 60 palydovų iškelia Falcon 9 raketa. Planuojama iš viso iškelti 12 tūkst šių palydovų, o esant reikalui jų skaičių padidinti net iki 42 tūkst.

 Pakelti į kosmosą palydovai iš pradžių skrenda vienas paskui kitą, po to įsijungia savo manevracinius variklius ir užima reikiamas pozicijas danguje. Jie skrenda šiek tiek aukščiau nei tarptautinė kosminė stotis, tačiau žemiau, nei geostacionarūs palydovai.

 Šiandien, sausio 28d, taip pat planuojamas paleidimas, pavadintas "Starlink L3", kuris iškels 60 naujų palydovų, taigi visai neužilgo, jei tik sąlygos leis, bus galima vėl išvysti šį reiškinį danguje. Tokių paleidimų numatoma dar nemažai.

 Tačiau astronomų bendruomenė kritikuoja "Starlink projektą" nes dėl daugybės ryškių palydovų bus apsunkinti astronominiai stebėjimai. Ateityje šių palydovų skaičius bus didesnis, nei plika akimi matomų žvaigždžių. Taip pat padidės kosmoso šiukšlių problema, kuri ir dabar jau yra nemaža.

 Mūsų komanda taip pat svasto, kad danguje atsiradus daugybei judančių "šviesų" ufologijos sritis kardinaliai pasikeis, nes judančios šviesos danguje jau nebeatkreips žmonių dėmėsio. Todėl norėtume priminti skaitytojams, kad palydovai danguje juda tik tiesiomis trajektorijomis, nekeičia krypties. Jeigu matėte objektą, kuris staiga pakeitė kryptį - tai ne palydovas. Praneškite mums, jei matote ką nors neįprasto - mes jūsų atvejį užregistruosime ir išanalizuosime.


O štai taip atrodo "Starlink" palydovai danguje:

 

Apie "Starlink projektą":


Informacijos šaltiniai:

1. https://en.wikipedia.org/wiki/SpaceX_Starlink (angliškai)
2. https://lt.wikipedia.org/wiki/Starlink (lietuviškai)
3. https://www.starlink.com/ (oficiali svetainė)

Straipsnio autorius - San IL

Turi komentarų? Laukiame jų mūsų diskusijų forume!

Visos teisės saugomos © 2024 Ufologija.lt Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką Ufologija.lt administratoriaus sutikimą.